www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> "Какво представлява символът IYI"


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Какво представлява символът IYI", IYI
ili
Публикувано на: 18.11.2008, 21:05
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 1 696
Дата на регистрация: 18-November 08



Бих искал да науча какво представлява символът IYI. Регистрирах се днес на този сайт по препоръка от приятел.

Предварително благодаря.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.11.2008, 21:28
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Илли, Илли, Господи, защо искаш да ти обясняваме този символ? smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif

Нали сам знаеш, че изразява триединосъщието - Бог, Кан, Саракт.
PMEmail Poster
Top
ili
Публикувано на: 18.11.2008, 21:49
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 1 696
Дата на регистрация: 18-November 08



Не, я дай малко по-подробно. Едим ми каза, че е знака на рода Дуло и от там символизирал Българската държавност. Друг че Y-ка или I I отстрани, едно от двете е бог а другото азът и че всеки избирал пътя си според божиите закони. Сега ти ми казваш трета версия. От къде да знам всичко това, че и кое е вярното и кое грешното. Линк с изложени тези и доказателства също ще свърши работа, защото предполагам това доста е резисквано макар че не намерих тема за това. Искам някой с едно изречение да ми каже всяка версия а пък аз ще продължа да търся и извън форума, засега само събирам мнения и инфо. :) мерси
Кво е Саракт?
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.11.2008, 22:01
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (ili @ Nov 18 2008, 09:49 PM)
QUOTE (Jordan_13 @ Nov 18 2008, 09:28 PM)
Илли, Илли, Господи, защо искаш да ти обясняваме този символ? smil4334ad8a149e0.gif  smil4334ad8a149e0.gif  smil4334ad8a149e0.gif

Нали сам знаеш, че изразява триединосъщието - Бог, Кан, Саракт.

Не, я дай малко по-подробно. Едим ми каза, че е знака на рода Дуло и от там символизирал Българската държавност. Друг че Y-ка или I I отстрани, едно от двете е бог а другото азът и че всеки избирал пътя си според божиите закони. Сега ти ми казваш трета версия. От къде да знам всичко това, че и кое е вярното и кое грешното. Линк с изложени тези и доказателства също ще свърши работа, защото предполагам това доста е резисквано макар че не намерих тема за това. Искам някой с едно изречение да ми каже всяка версия а пък аз ще продължа да търся и извън форума, засега само събирам мнения и инфо. :) мерси

Няма трета версия. Това е в най-широкия смисъл, значението на този символ, според Движението. Казвам, в най-широкия. Естествено, че симвозилизира Българската Държавност - Саракта. Това, вече го посочих. Естествено уточних, че става въпрос за единосъщие, на три неща. Няма да изпадам в повече обяснения и да посочвам линкове, кой какво казал, защото ще стане голямо мазало от мнения и позиции.
В клуб "История" в Dir.bg, преди време се обсъждаше този символ и всеки се изказа така, че трудно едно с едно позициите се стиковаха.
В крайна сметка, събирайки като пчеличка от цвят на цвят прашец, можеш да си направиш вкусен мед, но няма да ти "светне" истината за същността на тоя символ.


PMEmail Poster
Top
ili
Публикувано на: 18.11.2008, 22:12
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 1 696
Дата на регистрация: 18-November 08



Добре Y кое от трите неща е, двата стълба отляво и отдясно какво са.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.11.2008, 22:13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



User posted image
PMEmail Poster
Top
ili
Публикувано на: 18.11.2008, 22:17
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 1 696
Дата на регистрация: 18-November 08



това изображение гледам доста древно е, какво е знае ли се със сигурност
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.11.2008, 22:19
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ето тука, ще ти публикувам някои пра-варианти на изображението. Това първото е "растително", прилича на слънчоглед. Двете хасти, виждаш как са и какво са. Изображението е от Перперикон, върху керамика.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.11.2008, 22:28
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Това е в Египет. Симвлоът на Живота - Анкх с двете странични стълба, в долния фриз, изобразени чрез патици.

User posted image
PMEmail Poster
Top
2DHades
Публикувано на: 18.11.2008, 22:35
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



QUOTE (ili @ Nov 18 2008, 09:05 PM)
Бих искал да науча какво представлява символът IYI. Регистрирах се днес на този сайт по препоръка от приятел.

Предварително благодаря.

Най-общо - символ на Саракта(старата и изконна българска държава съчетаваща в себе си Тенгрианството+Българското). Тоест, знак на българската държавност. Оттам идват и други тези- знак на Тангра или на рода Дуло. Оттам нататък идват и по-комкретните обяснения като например за триединосъщието.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.11.2008, 22:39
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




Това го водят, култура Накада I в Египет
User posted image



User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.11.2008, 22:48
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (2DHades @ Nov 18 2008, 10:35 PM)
QUOTE (ili @ Nov 18 2008, 09:05 PM)
Бих искал да науча какво представлява символът IYI. Регистрирах се днес на този сайт по препоръка от приятел.

Предварително благодаря.

Най-общо - символ на Саракта(старата и изконна българска държава съчетаваща в себе си Тенгрианството+Българското). Тоест, знак на българската държавност. Оттам идват и други тези- знак на Тангра или на рода Дуло. Оттам нататък идват и по-комкретните обяснения като например за триединосъщието.

То първом е единосъщие на три неща, иначе щеше да се изобразява само Y. Двата странични стълба не са случайни и подчертават, именно това.
Иначе обяснението на Алтимир е само за символ на Саракта, и за нищо друго. Изхожда се от факта, че се поставя само върху сгради или камъни, демек, това построеното, наше си е, Българската държава е... Но де факто, със снимките, доказвам, че не е само върху това, а и върху свещените съдове.
Аз съм на мнение, че това е триединосъщие - Бог, Цар, Отечество, по днешному, Бог, Кан, Саракт, по нашему.

Хадес, в подземния свят, има ли го тоя символ?
PMEmail Poster
Top
ili
Публикувано на: 18.11.2008, 22:55
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 1 696
Дата на регистрация: 18-November 08



е да де ама това не е ли съвпадение графично само с Египет и така нататък, как да разбера със сигурност, има ли доказателства, искам със сигурност да кажа утре знам или незнам, много е противоречиво май засега, но горе долу усещам накъде отиват работите
PM
Top
2DHades
Публикувано на: 18.11.2008, 22:59
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



:) Не анализираш добре ника ми.
След като Канът и Богът се съдържат в Саракта не е ли по-добре да се знае, че е знак на Саракта. Също така имах в предвид, горе, че по-важното е значението, а не че са 3 нещата. Иначе ясно, че имаш предвид
Бог - Саракт - Кан
I - Y - I
Не отричам нищо, което каза.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.11.2008, 23:03
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (ili @ Nov 18 2008, 10:55 PM)
е да де ама това не е ли съвпадение графично само с Египет и така нататък, как да разбера със сигурност, има ли доказателства, искам със сигурност да кажа утре знам или незнам, много е противоречиво май засега, но горе долу усещам накъде отиват работите


Няма графични съвпадения, а разпространение на символа в определени географски широчини и отразяването на неговите аспекти в различни области на живота. Ето тук, пък е дадено космогоничното действие на символа - разделението на Небе и Земя, описано и в Книга Битие

User posted image
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020